Opdateret (18.8.2017)

Lørdag 

½ match

10.45 Natasja Buchholdt Ølstykke Skytteforening D
       
       

60 Liggende

9.15 Kenneth Nielsen Ballerups skytteforening H
       
13.45 Natasja Buchholdt Ølstykke Skytteforening D
       
       

 3x20

13:45 Inge Stilling Larsen FHSS S2
       
       

Søndag

½ match

10.45 Gert Poulsen FHSS S2
10.45 Sara Hvidbjerg FHSS DJ

 

40 liggende

10.45 Maria Graversen FHSS U-15
       

  

60 Liggende

9.15 Peter Hvidberg FHSS S2
       
12.15 Gert Poulsen FHSS S2
12.15 Alexander Prip Korsør HJ
12.15 Sebastian Nielsen Korsør HJ
       
13.45 Henrik Holme FHSS S2
13.45 Sara Hvidberg FHSS DJ
13.45 Silje Ubbesen FHSS DJ
       

Helmatch 

13.45 Alexander Prip Korsør HJ
13.45 Sebastian Nielsen Korsør HJ
       
       
       

 

Tilmeldinger Pistol (opdateret 15.8.2017)

Lørdag 19.8.2017

Standard kl 9 (10 pladser).

1 Per Madsen  Ramløse  S3-1H
2 Mogens Being Larsen  Ramløse  S3-2H
3      
4      

Sport kl 11 (10 pladser).

1 Niels Dalhoff Andersen Karlslunde  H
2 Per Madsen Ramløse  S3-1H
3  Mogens Bering Larsen Ramløse  S3-2H
4      

Grov kl 13 (10 pladser).

1 Niels Dalhoff Andersen Karlslunde H
2      
3      
4      

Silhuet kl 15 (4 pladser).

1 Niels Dalhoff Andersen Karlslunde H
2      
3      
4      

Fripistol (2-3 pladser pr time).

kl 9. Niels Dalhoff Andersen Karlslunde H
kl 15. Per Madsen Ramløse S3-1H
       

 

Søndag

Standard kl 9 (10 pladser).

1 John Larsen Rødovre  
2 Pia Villemoes  SIF  D
3      
4      

Sport kl 11 (10 pladser).

1 John Larsen Rødovre  
2 Pia Villemoes SIF  D
3 Julius Trap Frederiksværk  
4 Kristen Trap SIF  S2-1H

Grov kl 13 (10 pladser).

1 John Larsen Rødovre  
2      
3      
4      

Silhuet kl 15 (4 pladser).

1 Pia Villemoes Karlslunde D
2      
3      
4      

Fripistol (2-3 pladser pr time kl 9, 11, 13, 15).

       
       
       

 

 

2019

Resultat SM 10m, 15m Pistol, 10m, 15m Riffel 2019

2018

Resultat SM 10m, 15m Pistol, 10m, 15m Riffel 2018

Resultat SM 25m Pistol og 50m Riffel 2018

2017

Resultat SM 15m Pistol og 15m Riffel 2017

Resultat SM 10m Pistol og 10m Riffel 2017

Resultat SM 25m Pistol og 50m Riffel 2017

2016

Resultat SM 15m Pistol og 15m Riffel 2016

Resultat SM 10m Pistol og 10m Riffel 2016

Resultat SM 25m Pistol og 50m Riffel 2016

2015

Resultat SM 15m Pistol og 15m Riffel 2015

Resultat SM 10m Pistol og 10m Riffel 2015

Resultat SM 25m Pistol og 50m Riffel 2015

2014

Resultat SM 15m Pistol og 15m Riffel 2014

Resultat SM 10m Pistol og 10m Riffel 2014

Resultat SM 25m Pistol og 50m Riffel 2014

2013

Resultat SM 15m Pistol og 15m Riffel 2013

Resultat SM 10m Pistol og 10m Riffel 2013

Resultat SM 25m Pistol og 50m Riffel 2013

2012

Resultat SM 15m Pistol og 15m Riffel 2012

Resultat SM 10m Pistol og 10m Riffel 2012

Resultat SM 25m Pistol og 50m Riffel 2012

Mulighed for at modtage information direkte i indbakken.

Tilmeld dig SSF nyhedsbrev her:

 

Kontakt: SSF

Formand for Sjællands Skytte Forbund: Kristian Hansen

Næstformand: Niels D. Andersen
Sekretær: Foreløbig ledig, varetages af formanden
Formand R-sek: Helle Mark
Formand P-sek: John Jensen
Hjemmeside: Niels D. Andersen

Riffel Sektionen:
Formand: Kenneth Sieck
- Helle Mark
- Kirsten Steffensen
- Riffel sektion (suppleant): Vakant post.

Pistol Sektionen:
Formand: John Jensen
- Niels D. Andersen
- Kristen Trap
- Pistol sektionen (suppleant): Vakant post

Revisor:
- Søren Skov


Referater fra bestyrelsesmøder:

2018

2017

2016


SSF delegeretmøde 2018 (Referat og bilag):

  1. Referat fra delegeretmøde 2018

 


SSF delegeretmøde 2017 (Referat og bilag):

  1. Referat fra delegeretmøde 2017
  2. Bilag A (Formandens beretning)
  3. Bilag B (Indkommende forslag)

SSF delegeretmøde 2016 (Referat og bilag):

  1. Referat fra delegeretmøde 2016
  2. Bilag (Formandens beretning)
  3. Bilag (Pistoludvalg beretning)
  4. Bilag (Indkommende forslag)